Počet položek: 0 0,- Kč

Další příznaky, že není něco v pořádku

Ve většině případů nemoci se jako první objevuje zánět v očích, průjem, zvýšená teplota, nechutenství k jídlu. Důležité je, aby zvíře mělo stále vodu a pokud přestane pít a začne i zvracet, je nutná návštěva veterináře. Průjem a zvracení je také velice často způsobeno nahromaděním parazitů ve střevech.
Tady ale pozor, pes i kočka mají přirozenou tělesnou teplotu vyšší než člověk. U psa a kočky se normální tělesná teplota pohybuje v rozmezí od 37,5°C do 39,0°C. Měří se klasicky v análním otvoru, nejlépe rychlým elektronickým teploměrem, popř. v uchu teploměrem bezkontaktním. I tep je u psa a kočky vyšší než u člověka, a může podle plemene a velikosti zvířete dosahovat až 220 tepů za minutu.

Kašel
Časté, nebo naopak ztížené vyměšování
Krev v moči nebo ve stolici
Zakalené oči
Výtoky z čumáku
Nadměrné slinění, ztížené polykání
Malátnost
Nateklé končetiny aj.

Samozřejmě i při těchto příznacích se ne vždy jedná o závažná onemocnění, ale každou změnu je dobré konzultovat s veterinářem. I nejzkušenější majitel nebo chovatel nemá diagnostické znalosti tak rozsáhlé, aby z příznaků odhalil jejich příčinu.

Autor článku: Roman Mašín

www.seznam.cz

 

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku. )
opiště kód
antispam
     Více informací

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace