Počet položek: 0 0,- Kč

Březí fena

Předně je třeba zdůraznit, že březost feny není nemoc, a proto není třeba s ní zacházet jako s nemocným zvířetem. Březí fena potřebuje zvýšenou péči, nikoliv však nadměrnou péči, vždyť v přírodě si fena musí pomoci sama a březí kočka domácí si dodnes uchovala naprostou samostatnost.
Fena by měla být po většinu času březosti krmena normálním způsobem a dávka by se měla zvyšovat průběžně asi o 5-10 % týdně. Doporučuje se postupně potravu rozdělit do několika krmných dávek denně. Stejně tak pohyb by neměl být nijak omezován. Ve druhé polovině březosti už by se fena neměla nutit do nějakých zvýšených fyzických výkonů a měla by mít možnost dostatečně si v klidu odpočinout kdykoliv během dne.
Důležitým zdravotně-preventivním opatřením je odčervení. Dobu a prostředky k odčervení je vhodné konzultovat s veterinářem. Ve druhé polovině březosti je dobré sledovat také pravidelně struky a mléčné žlázy (pohmatem), zda nejsou nadměrně zduřelé, ztvrdlé nebo zanícené. Pokud nastanou jakékoliv zdravotní problémy, vždy s březí fenou navštivte veterináře.

Autor článku: Roman Mašín

www.seznam.cz

 

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku. )
opiště kód
antispam
     Více informací

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace